Arama:

Mekanik Sistem Servis Bakım Hizmetleri

Toplu konutların bulunduğu siteler, oteller, hastaneler, okullar, kamu binaları, Avm’ler her biri büyük mekanik sistemler ve birçok teknik ürünlerden oluşan mekanik yapılar barındırmaktadır.

Bu tür yapıların mekanik tesisat sistemleri yapıldıktan sonra, devreye alma işlemi yapılır ve kurumun yönetimine işletmesi için devredilir. Fakat çoğu işletmede böyle büyük ve karmaşık sistemleri anlayabilecek, periyodik bakımları ve ayarları yapabilecek, kısacası sistemi okuyacak teknik kadro bulunmamaktadır. Böyle bir eğitimli kadroyu bünyesinde bulundurmak isteyen kurumlara bu yöntem, çok maliyetli olacaktır. Denge Mühendislik olarak mekanik servis bakım hizmetleri bölümümüz bu eksikliği gidermek ve sistemleri doğru çalıştırmak için kurulmuştur. Sistemlerin doğru çalışmasını sağladıktan sonra, sistemi işletmekle görevli personeli eğiterek işletmenin sorunsuz çalışmasını sağlamayı amaçlamaktayız. Ayrıca sistemin yapısına göre belirlediğimiz belli periyotlarda gerekli kontrolleri yaparak, olası bir hatayı önceden tespit etmekteyiz.

Kazan, klima, pompa vb. ürünlerin servisleri çoğunlukla sadece arıza gidermekle ilgilenmektedir ve arızayı giderdikten sonra da servis görevini yapmış sayılmaktadır. Oysa, arızanın nedenini tespit etmek ve daha sonra tekrar etmesini önlemek için sorunun kaynağına inilmesi gerekmektedir. Bu tür sorunlarda, kurum yönetimleri arızanın üründen kaynaklı olduğunu düşünmektedir. Fakat çoğu zaman durum böyle değildir. Sistemde eksik bir ekipman kullanılması veya pompaların doğru değerlere ayarlı olmaması da bu arızalara sebebiyet vermiş olabilir. Birçok yeni yapılmış 3-5 yıllık kaskad kazan sistemlerinde kazanların çoğunluğunun arızalandığına, hatta kullanılamaz hale geldiğine tanık olmaktayız. Halbuki kazan sistemini korozyondan koruyacak plakalı eşanjör kullanılması veya sistemdeki suyun doğru kimyasallarla şartlandırılması kazanları bu tür arızlardan koruyabilmektedir.

Biz ne yapıyoruz?

Öncelikle tüm mekanik sistemin akış şemasını, kapasitelerini ve genel kontrollerini yaparak bir rapor hazırlamaktayız.

Eğer hatalı gördüğümüz yapılar varsa, bunların düzeltilmesi için anahtar teslim taahhüt teklifi sunmaktayız.

Arızalı çalışmayan sistemleri düzgün çalışır hale getirmekteyiz.

Sık yaşanan arızaların kaynaklarını tespit ederek kalıcı çözümler üretiyoruz.

Sistemde çalışan tüm kazan, pompa, klima vb. sistemlerinin doğru çalışmasını sağlayacak ayarların yapılmasını sağlıyoruz.

Sistemi belli periyotlarla servis ekiplerimize kontrol ettiriyor sürekli denetim altında tutuyoruz.

Servis ekibimiz zorunlu periyodik kontrolleri yaparak, örneğin; genleşme /büzüşme tanklarının basınçlarını, pompaların doğru ayarda çalışıp çalışmadığını, kazan ısı eğrilerinin ve çalışma parametrelerinin doğruluğunu kontrol ediyoruz. Hata tespit edilirse düzeltiyoruz.

Kurum yönetimlerini, teknik servislerle iletişime geçmeden önce sorunlarını bizimle paylaşmasını sağlayarak, servis bakım ücretlerinin büyük ölçüde düşmesini gerçekleştiriyoruz.

Hangi sistemlerin Servis Bakım Onarım Hizmetlerini Sunuyoruz?

Isıtma-Soğutma-Havalandırma sistemleri ve ilgili tesisatlarının

Sıhhı tesisat ve su hidraforların

Yangın pompalarının ve tesisatlarının

Soğutma kuleleri ve chiller sistemleri ve tesisatlarının

Kimyasal su şartlandırması ve su yumuşatma sistemlerinin

Fancoil-WSHP-VRV-VRF-VRS sistemlerinin

bakım, onarım ve kontrol hizmetlerini sunmaktayız.